Jak usunąć blizny

autumn_pl

Późna jesień to idealny czas na odnowienie skóry. Obniża się aktywność słoneczna, a razem z tym i ryzyko nabycia przebarwień.

Dla osób, które chcą pozbyć się blizn pooperacyjnych, pourazowych śladów na ciele, usunąć z twarzy blizny potrądzikowe o różnej strukturze, kształcie i głębokości oraz usunąć przebarwienia, blizny oparzeniowe, wygładzić zmarszczki mimiczne i starcze, ujędrnić owal twarzy – wskazana jest mikrodermabrazja.

Mikrodermabrazja, jak sama nazwa wskazuje, jest to kontrolowane ścieranie obumarłych komórek naskórka na poziomie mikro warstw, mikro warstwa po mikro warstwie.

Nie trzeba mylić mikrodermabrazję z dermabrazja. Deramabrazja jest inwazyjnym zabiegiem usuwania naskórka przeprowadzanym najczęściej w znieczuleniu ogólnym. Dermabrazja jest wskazana w przypadkach dużych defektów skórnych i wymaga długiego okresu rehabilitacji, założenia opatrunków. Ta metoda jest dość ryzykowna, ponieważ może spowodować powikłania pozabiegowe.

Żeby uniknąć ryzyka, które niosą metody inwazyjne, możliwości infekowania uszkodzonego naskórka, stosuje się nieinwazyjną i absolutnie bezpieczną metodę mikrodermabrazji.

Zaletą mikrodermabrazji jest to, że nie zostawia ona ran na skórze, nie ma krwawienia, procesów zapalnych i nie wymaga okresu rehabilitacji. Praktycznie od razu po zabiegu można powrócić do normalnej aktywności.

Do przeprowadzenia zabiegu mikrodermabrazji wykorzystują kryształki diamentu lub korundu (tlenek glinu). To są najbardziej twarde materiały ścierne, jakie można znaleźć w naturze.

Zaletą mikrodermabrazji korundowej jest absolutna sterylność materiału ściernego – tlenku glinu. Korund jest całkowicie higienicznym materiałem i wyklucza możliwość zarażenia infekcjami, nie jest materiałem toksycznym, nie powoduje reakcji alergicznych, nie zostawia ran na skórze, przy oddziaływaniu na skórę nie wydziela ciepła, doskonale złuszcza martwe komórki naskórka.

Zaletą mikrodermabrazji diamentowej dla kosmetologa jest brak materiałów eksploatacyjnych. Zabieg jest wykonywany głowicami diamentowymi, które są sterylizowane i przeznaczone do wielorazowego użycia. Efekty zabiegu są takie same, jak przy mikrodermabrazji korundowej.

Proces usunięcia blizny wymaga zastosowania serii zabiegów. Blizny powstają wskutek formowania przez tkankę łączną własnej warstwy między komórkami naskórka. Metodą złuszczania za pomocą mikrodermabrazji te niepotrzebne tkanki są usuwane, a w ich miejsce pojawiają się nowe zdrowe komórki. Efekty zabiegu są trwałe i widoczne, ponieważ zwiększa się tempo powstawania nowych komórek naskórka i już po kilku zabiegach skóra całkowicie się odnawia.

W jednej serii przeprowadzają od 2 do 10 zabiegów (średnio 5) w odstępach od 1 do 4 tygodni. Częstotliwość zabiegów jest ustalana indywidualnie, w zależności od postawionego celu i potrzeb skórnych.