Żegnajcie brodawki, narośle skórne i pęknięte naczynka!

electrocautery

Jak się pozbyć narośli skórnych, które tak szpecą wygląd? Czy jest to możliwe bez interwencji chirurgicznej? Tak, możliwe! I to szybko, bezpiecznie i skutecznie! Bez chirurga, znieczulenia i szwów pooperacyjnych, od narośli skórnej nie zostanie nawet śladu.

Jedną z najbardziej preferowanych metod usuwania niezłośliwych narośli skórnych i pękniętych naczynek jest elektrokoagulacja.

Elektrokoagulacja jest metodą usuwania, uszkodzenia tkanki za pomocą impulsu elektrycznego. Ta metoda jest stosowana na każdej części ciała, w tym także na twarzy. Jest ona szczególnie niezbędna w sytuacjach, kiedy potrzebna niezwykła precyzja, dokładność i ostrożność. Na przykład przy usuwaniu narośli wzdłuż linii rzęs lub w kącikach oczu.

W odróżnieniu od metody chirurgicznej elektrokoagulacja jest jedną z najbardziej delikatnych i bezpiecznych metod, ponieważ ryzyko wystąpienia blizny po zabiegu sprowadza się do minimum. Prąd elektryczny powoduje termiczne uszkodzenie tkanki, którą chcemy usunąć, wskutek czego w miejscu usunięcia powstaje sucha skorupka. Po tym jak skorupka odpadnie, jeśli narośl skórna była mała i płytka, na skórze po niej nie pozostanie nawet śladu, lub może pozostać niewielkie odbarwienie lub różowa plama, która z czasem zniknie.

Metoda elektrokoagulacji pozwala usunąć małe narośle skórne i pęknięte naczynka krwionośne przy jednym zabiegu, a większe – przy zastosowaniu serii z kilku zabiegów.

Zabieg elektrokoagulacji jest przeprowadzany za pomocą specjalnego urządzenia elektrokoagulatora, który działa na bazie prądu stałego i przemiennego.

Przed usunięciem narośli skórnej należy skonsultować się z dermatologiem, aby upewnić się, że narośl nie jest złośliwym nowotworem.

Oprócz tego, że elektrokoagulacja zastępuje chirurgiczne usuwanie narośli skórnych, jej zaletą jest także brak konieczności wcześniejszego przygotowania do zabiegu oraz brak okresu rehabilitacji po zabiegu. Od razu po zabiegu można wrócić do swojej codziennej aktywności.

Wskazaniem do usuwania narośli skórnych są głównie względy kosmetyczne i estetyczne. Jednak niezależnie od tego, lekarze zalecają, aby zwracać szczególną uwagę na znamiona, brodawki i narośle, którzy są narażeni na ciągłe tarcia lub urazom, na przykład podczas uprawiania sportu wystające narośle skórne, znajdujące się w fałdach skóry, pod pachami, w obszarach pachwinowych, a także narośle na warzy i w innych obszarach, gdzie mogą one w jakiś sposób ulegać uszkodzeniu, na przykład, podczas golenia.

Za pomocą elektrokoagulacji można usunąć:
  • brodawki wirusowe różnego rodzaju

  • kaszaki

  • tłuszczaki

  • włókniaki

  • mięczak zakaźny

  • brodawki narządów płciowych

  • przerosty blizn potrądzikowych

  • naczyniaki

  • rozszerzone i pęknięte naczynka krwionośne

  • pajączki